Obrábění

21. listopadu 2016 00:36

Lineární a rotační indukční snímače AMOSIN ® posilují své postavení na trhu

Již více než 15 let jsou snímače polohy pracující na principu AMOSIN® rakouské firmy AMO GmbH známé díky svým vynikajícím vlastnostem a velkému množství konstrukčních variant.

AMO GmbH

Firma AMO GmbH z rakouského Braunau má ve výrobním programu výhradně své originální snímače využívající patentovaný princip AMOSIN®. Od jejich uvedení na trh se objem výroby neustále zvyšuje, a to i v několika předcházejících letech, kdy mnohé jiné průmyslové firmy stagnovaly. Firma AMO GmbH zvýšila během 5 uplynulých let obrat z 3,6 milionu eur na 15 milionů eur, to vše v těchto snímačích. Vzhledem k neustálému rozšiřování počtu aplikací firma reálně plánuje, že do roku 2020 obrat zdvojnásobí. Zatímco v roce 2012 firma zaměstnávala 63 pracovníků, dnes už jich je 100 a během následujících pěti let se předpokládá nárůst pracovníků o dalších 80. V současné době jde 94 % snímačů na export. Proč je o snímače takový zájem? Odpovědí je jejich kvalita a parametry.

Inzerce

Přednosti snímačů AMOSIN®

Snímače pracují na indukčním principu a poskytují současně vysokou přesnost (± 3 μm u lineárních snímačů, rozlišení 0,125 μm) a odolnost (IP67) vůči okolním vlivům, jako je prach, vlhkost, olej, chladicí emulze atd. Jsou mimořádně odolné vůči rázům a vibracím. Měřicí systém neobsahuje žádné magnetické díly. Je proto dokonale odolný proti magnetickým polím a nevykazuje hysterezi. Lineární snímače lze použít až do rychlosti 30 m/s, rotační až do 70 000 ot/min.

Vzhledem k minimální hmotnosti a rozměrům snímače AMOSIN® neovlivní mechanické parametry zařízení. Velké rozlišení, možné dynamické zatížení a nulová hystereze jsou zvláště důležité z hlediska vysoké dynamiky, tuhosti a plynulosti regulace v pohonech. Snímače se dodávají v inkrementálním nebo absolutním provedení, v obou případech jako nevedené (měřicí hlava se pohybuje nad měřicím páskem) nebo vedené (na kuličkovém vedení).

Inkrementální snímače umožňují libovolné umístění referenční značky nebo použítí kódovaných referenčních značek. Výstupní signál je standardní typu TTL nebo 1 Všš pro připojení k běžným řídicím systémům. Měřicí délka není omezena. Absolutní snímače poskytují výstupní rozhraní SSI + 1 Všš, BISS/C, Drive-CLiQ nebo FANUC, nově pak i EnDat. Měřicí délky do 32 m.

Typická použití

Obráběcí stroje, přímé pohony, lineární motory, jednoúčelové stroje, polohovací a montážní zařízení, děrovací lisy, stroje pro zpracování plechu.

Ing. Hynek Stuchlík,
DaNa Travel, s. r. o.

Mohlo by se Vám líbit

Porsche začne na Slovensku s výrobou baterií pro elektromobily

Nový závod na výrobu elektrobaterií v Hornej Strede bude spuštěn v roce 2025 (stav výstavby závodu k 08/2024) Na Slovensko finišuje investice ve výši 315 milionů eur, […]

Rozpočet ČR. O kolik vlastně jde?

Je-li 1 milion Kč – 1 cm pak má rozpočet 23 km !!! Inzerce Převedeme-li miliardy Kč na jiné jednotky, konečně pochopíme, kolik je 2,316 […]

Vystavovatelé MSV se představují – WHS-Handling spol. s r.o.: Inovace v automatizaci kusové výroby

Společnost WHS-Handling spol. s r.o. vznikla v roce 2000 s cílem poskytovat špičkové služby v oblasti průmyslové robotiky a jednoúčelových zařízení. Specializuje se na manipulační aplikace ve strojírenství a plastikářském průmyslu a přináší mnoha lety […]