18. dubna 2020 21:11
Kompaktní bezpístové pohony Parker HLR umožňují vysoké zatížení a přítlačnou sílu
Společnost Parker Hannifin, špička v oboru pohybových a řídicích technologií, představila sérii špičkových bezpístových aktuátorů HLR (High Load Rodless), které byly navrženy speciálně pro použití OEM výrobci. Nejmodernější série HLR nabízí pro různé trhy množství funkcí (včetně vysokého zatížení a přítlačné síly), díky kterým mohou zákazníci používat kompaktnější konstrukce, než jaké jsou aktuálně dostupné na trhu, a šetřit tak peníze. Díky spojovacím hřídelím (dostupným v různých délkách) a široké nabídce dalšího příslušenství lze snadno a rychle sestavit systémy portálů se dvěma či více osami, a to opět při úspoře financí plynoucí z omezení konstrukčních zdrojů a snížení složitosti řešení. Mezi typické aplikace patří manipulace s materiálem a podávací systémy, balicí stroje a řada dalších obecných použití, při kterých dochází k manipulaci s těžkými náklady.
Pohony HLR jsou navrženy tak, aby nabízely naprosto plynulý pohyb během celého posuvu, čímž přispívají k vytvoření spolehlivého řešení s více osami. Jedná se o pohonné systémy s rozvodovými řemeny a lineárními vodítky, které dosahují velmi vysoké únosnosti 3 847 newtonů (N) (při teoretické životnosti 8 000 km), a které svým provedením zároveň šetří prostor. Tato série se proto skvěle hodí k různým automatizovaným aplikacím, včetně použití v pracovních prostředích s omezeným prostorem.
Pohony jsou vybaveny čtvercovou kolejnicí, která umožňuje vyšší únosnost a poskytuje delší životnost v porovnání s konkurenčními pohony. Celkové náklady při používání jsou pak sníženy díky dvěma mazacím portům, které minimalizují a zjednodušují údržbu. Pohony odpovídají směrnicím RoHS, mají kryty z nerezové oceli, takže splňují třídu ochrany IP40, a umožňují tak použití v náročných prostředích. Pevný extrudovaný hliníkový profil lze použít i jako samonosné řešení.
Co je však důležité, pohony série HLR mají na obou stranách integrované magnety určené pro senzory, které umožňují použití standardních senzorů P8S integrovaných v drážkách. Mezi další vlastnosti, které vylepšují flexibilitu konstrukce, patří možnost upevnění motoru na čtyřech stranách a použití standardního tělesa pohonu, které podporuje upevnění převodovky na kterékoli straně, takže není potřeba předem určovat umístění a upevnění převodovky.
Dostupné jsou dvě základní verze – HLR070 a HLR080. Zatímco verze HLR070 nabízí maximální délku pojezdu 2 500 mm a maximální přítlak 500 N, verze HLR080 nabízí maximální délku pojezdu 3 500 mm a maximální přítlak 900 N. Vnější kompaktní rozměry každé z verzí jsou 69 × 64 mm a 82 × 76,5 mm. Výkonové parametry zahrnují rychlost až 5 m/s, zrychlení až 50 m/s2 a opakovatelnost ±0,05 mm.
Společnost Parker Hannifin také poskytuje kompletní předdefinovaný balíček pohonů a ovládacích prvků, který spojuje a integruje pohony HLR do široké škály aplikací. Pomocí předdefinovaného balíčku pohonů, který se skládá z pohonu, motoru, převodovky a servopohonu, lze rychle vybrat kompletní pohonné ústrojí, které bude vyhovovat vašemu konkrétnímu úkolu.
Mohlo by se Vám líbit
Finále Robosoutěže 2024 pro střední školy s nejlepším „robotickým popelářem“ vyhrál tým pražského Gymnázia Na Vítězné pláni
- Automatizace + Robotizace
-
10. ledna 2025
V pátek 13. prosince se v posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze konalo finále 16. ročníku Robosoutěže FEL ČVUT a my už víme, který z celkem […]
Škoda vyvíjí a vyrábí vlastní motory už 125 let. Celkem jich vyprodukovala 15 milionů
- Automotive
-
08. ledna 2025
› Koncem roku 1899 představila společnost Laurin & Klement své první motocykly poháněné jednoválcovými motory vlastní konstrukce › Za uplynulých 125 let mladoboleslavská automobilka vyrobila […]
Technologie zlínské Wisty tryská ve španělském Alavézu
- Strojírenství
-
06. ledna 2025
V regionu známém nejen pro své vynikající červené víno, ale také pro vyspělý průmysl, byl úspěšně dokončen nový projekt zlínské firmy Wista zaměřený na letecký […]