25. září 2019 13:06
Rychlá, automatická a bezpečná výměna nástrojů od Stäubli
Vrchol veletržní sezóny, kterým brněnské MSV bezesporu je, se nezadržitelně blíží. Firmy už mají jasno, co za exponáty předvedou návštěvníkům na svých stáncích. A my jsme nyní dostali možnost podívat se pod pokličku toho, co si pro nás připravila společnost Stäubli. Přijďte a přesvědčte se sami, jaká nejnovější řešení vám můžeme na stánku Stäubli 70 v Hale G1 nabídnout.
Nechte se inspirovat plně automatickými systémy pro výměnu nástrojů MPS: minimalizujte své neproduktivní časy a zvyšte stupeň automatizace robotických buněk. Stäubli je předním technologickým průkopníkem ve vývoji systémů pro výměnu nástrojů. Tool changery řady MPS od Stäubli jsou působivé díky svým multifunkčním technologickým aplikacím a pomohou i v případě specifických požadavků zákazníka. Tento automatický a kompaktní měnič nástrojů nabízí četné varianty modulů pro různé komponenty v rámci médií, přenosu dat a energie, jako je pneumatika, vakuum a chlazení nebo signální a napájecí zdroj a primární proud.
Systém MPS (Multi Prehensile System) je rozhraní mezi robotem a nástrojem, které umožňuje rychlou a automatickou výměnu nástrojů. Interní bezpečnostní systém zamezuje náhodnému odpojení, přenos energií může být aktivován pouze v případě, že je systém MPS na straně robota i na straně nástroje správně zapojen.
Spolehlivá zařízení na výměnu nástrojů Stäubli zkracují zásahy obsluhy na robotickém zařízení, optimalizují průběh výrobního cyklu a zkracují neproduktivní časy ve výrobě.
TS2, nová generace SCARA k vidění na MSV 2019
Při návštěvě stánku Stäubli budete moci obdivovat i kompletní řadu nových SCARA robotů TS2. Tato novinka se právě překlopila z předprodukční do plné výroby, a tak nastal čas se s nimi seznámit blíže. Každý si na první pohled všimne rozšíření celé řady o nového člena TS2-100. Ten je odpovědí na volání zákazníků po větším dosahu a můžeme říct, že s dosahem 1000 mm byla vyslyšena. Ale nová řada neznamená jen doplnění nového modelu s delším ramenem. Je tu celá řada vylepšení, která tyto SCARA roboty opět posouvá na vrchol.
Hned na úvod můžeme zmínit unikátní převodovku JCS, kterou již můžete znát z šestiosých TX2 a je klíčová pro výrazné navýšení výkonu. Nyní již můžeme mluvit až o 240 cyklech za minutu. Pokud bychom se pustili do porovnání s minulou generací TS, tak si nemůžeme nevšimnout chybějící vnější kabeláže. To je umožněno díky duté hřídeli, která umožňuje vést vše vnitřkem robota. Dalším rozdílem je citelné snížení váhy o 35%, zmenšení potřebného prostoru o 30% a snížení výšky o 38%. To vše je doprovázeno prodloužením servisních intervalů o 50% a snížením pořizovacích nákladů.
Kompaktní uzavřený design s vnitřním vedením médií a informací, možnost vyvedení kabelů skrze podlahu, minimum nepravidelností na povrchu umožňujících zachycení nečistot a další vylepšení poté dávají dohromady perfektní příklad hygienického designu. Ten v kombinaci s volitelnými doplňky umožňuje nasazení robota takřka v jakémkoliv prostředí bez nutnosti používat ochranné rukávy a další periférie.
Bližší prozkoumání odhalí mezi všemi čtyřmi modely řadu podobností. Nejedná se však o náhodu, jako spíš o výsledek nového modulárního designu. Například, všechny roboty mají stejnou základnu, kterou sdílí s šestiosými TX2. Předloktí, klouby a převodovky jsou také u určitých modelů identické. Předloktí má pouze dvě verze. Menší varianta je použita u TS2-40 a TS2-60, a větší pak u TS2-80 a TS2-100.
Divizní manažer skupiny Stäubli Gerald Vogt popisuje výhody této konstrukční metody: „Zaprvé a především, vidíme v tomto modulárním designu cestu k výraznému snížení dodacích lhůt pro nové SCARA roboty. Dále se nám povedlo ušetřit na zbytečných nákladech a zásobách náhradních dílů. Také, díky využití našich JCS převodovek, se nám povedlo snížit závislost na dodacích lhůtách subdodavatelů. Naši zákazníci ocení nejen vysoký výkon těchto strojů, které jsou nyní rychlejší, tišší a přesnější, ale mohou se těšit i na kratší dodací lhůty.“
Kromě základní varianty jsou k dispozici i další typy vhodné do různých prostředí. Při práci s jemnou elektronikou, případně v automotive, je vhodné použít ESD variantu zamezující povrchovému napětí. Ve vlhkém prostředí, ať již potravinářském, anebo při zpracování kovů, naopak najde své využití HE varianta.
Mohlo by se Vám líbit
Síla evoluce: ICONICS se mění na Mitsubishi Electric Iconics Digital Solutions
- Digitalizace
-
19. dubna 2025
Společnost ICONICS oznamuje oficiální změnu názvu na Mitsubishi Electric Iconics Digital Solutions (MEIDS), což představuje významný krok v jejím vývoji. Společnost MEIDS, s podporou společnosti […]
Milan Rajtár je novým šéfem největšího českého výrobního závodu Innomotics v Mohelnici
- Práce
-
17. dubna 2025
Společnost Innomotics vyvíjí a vyrábí ucelené portfolio nízkonapěťových a vysokonapěťových motorů, generátorů, převodových motorů, měničů pro střední napětí a vřeten. V České republice má téměř 4000 […]
Společnost Sandvik Coromant představila břitové destičky CoroCut® 2 s geometrií -RF pro vysoce přesné a bezpečné tvarové obrábění
- Obrábění
-
17. dubna 2025
Kromě toho do své nabídky zařadila také nástrojovou třídu GC1205 umožňující dosažení vynikajících výsledků při upichování a zapichování v žárovzdorných slitinách (HRSA) ve vystárnutém stavu […]