Strojírenství

09. října 2020 09:13

Až o 70 procent méně dokončovacích prací: Pulzní svařování se systémem Fronius TransSteel Pulse

Společnost Fronius vybavuje sérii přístrojů TransSteel pulzní funkcí. Pulzní oblouk umožňuje rychlejší svařování silnějších materiálů. Snižuje se také množství dokončovacích prací, protože pulzní oblouk způsobuje méně svařovacích rozstřiků.

Pulzní režim umožňuje vyhnout se těžko kontrolovatelnému přechodovému oblouku, který je zatížený vysokým rozstřikem. Menší tvorba svařovacích rozstřiků pak vyžaduje až o 70 procent méně dokončovacích prací. Pulzní oblouk navíc dosahuje až o 30 procent vyšší rychlosti svařování. Tyto výhody nyní nabízejí také svařovací zdroje Fronius TransSteel 3000 Compact, TransSteel 4000 a 5000.

Inzerce

Stehování s pulzem a prevence deformací

Přístroje TransSteel byly vyvinuty speciálně pro svařování oceli. Díky rozšíření o pulzní funkci jsou nyní svařovací zdroje skutečně univerzální a prostřednictvím celé řady funkcí podporují svářeče při nejrůznějších způsobech použití. Pomocí funkce bodování je možné vytvářet rovnoměrné svařované body – ideální řešení pro stehování svařenců. Intervalové svařování zajišťuje nejen šupinkový vzhled. Nižší vnos tepla také snižuje možnost deformace materiálu u tenkých plechů.

Speciální charakteristiky poskytují uživateli ideální oblouk: Univerzální charakteristiky Steel jsou vhodné především pro jednoduché a rychlé postupy svařování. Charakteristika Steel Root byla vyvinuta pro svařování kořenových vrstev a díky měkkému a stabilnímu krátkému oblouku navíc zajišťuje dobrou přemostitelnost spár u širokých styčných mezer. Naproti tomu svařovací program Steel Dynamic je vybaven mimořádně tvrdým a zaostřeným obloukem, takže dosahuje vysokých rychlostí svařování a hlubokého průvaru. Pokud se požaduje minimální tvorba rozstřiků a hluboký průvar, nabízejí ideální nastavení přístroje TransSteel Pulse s funkcí Pulse Controlled Spray Arc. Při použití funkce SynchroPuls osciluje svařovací výkon mezi dvěma pracovními body s frekvencí až 5 Hz. Střídání vysokého a nízkého proudu usnadňuje například svařování ve svislé poloze směrem nahoru. Tím lze dosáhnout výrazné šupinatosti svaru u hliníkových slitin.

Tři výkonnostní třídy, dva modely, jedno řešení

Intuitivní ovládání přístrojů TransSteel umožňuje jejich okamžité uvedení do provozu bez předběžných znalostí. Všechny nezbytné parametry lze nastavit na přední straně přístroje. Koncepci přístroje doplňuje možnost snadné dokumentace svařovacích dat. Na zadní stranu svařovacího zdroje lze připojit USB flash disk pro ukládání všech důležitých dat, například časových a přístrojových údajů, ale i použitých parametrů, jako je proud, napětí a rychlost drátu.

Společnost Fronius vybavila pulzní funkcí tři přístroje: TransSteel 3000 Compact Pulse je svařovací systém schopný multiprocesního provozu, který zvládá všechny tři svařovací procesy na stejně vysoké úrovni. Tento kompaktní přístroj je ideálně vhodný pro nejrůznější typy svařování na staveništi, v dílně a také pro opravy. Při opakujících se svařovacích úlohách nebo u malých sérií přináší pulzní funkce přístrojů TransSteel 4000 Pulse a TransSteel 5000 Pulse více možností a vyšší rychlost. Tyto přístroje s vyšším výkonem jsou na rozdíl od kompaktní verze vybaveny samostatným podavačem drátu.

Obr. 1: Společnost Fronius rozšiřuje stávající sérii přístrojů TransSteel o pulzní funkci a tím opět zjednodušuje svařování.

Obr. 2: Pulzní svařování usnadňuje svářečům například stehování, vytváření vzhledného šupinatého svaru a pomáhá minimalizovat deformace.

Obr. 3: Díky intuitivnímu ovládání může svářeč uvést svařovací zdroj TransSteel ihned do provozu, a to bez předběžných znalostí přístroje.

Obr. 4: TransSteel 3000 Compact Pulse je svařovací systém schopný multiprocesního provozu, který zvládne MIG/MAG, TIG i elektrodové svařování na stejně vysoké úrovni.

Obr. 5: Svařovací systémy TransSteel 4000 a 5000 Pulse jsou vybaveny samostatným podavačem drátu a hodí se tak zejména pro intenzivní použití.

Fotografie: Fronius International GmbH


www.fronius.com

Mohlo by se Vám líbit

Finále Robosoutěže 2024 pro střední školy s nejlepším „robotickým popelářem“ vyhrál tým pražského Gymnázia Na Vítězné pláni

V pátek 13. prosince se v posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze konalo finále 16. ročníku Robosoutěže FEL ČVUT a my už víme, který z celkem […]

Škoda vyvíjí a vyrábí vlastní motory už 125 let. Celkem jich vyprodukovala 15 milionů

› Koncem roku 1899 představila společnost Laurin & Klement své první motocykly poháněné jednoválcovými motory vlastní konstrukce › Za uplynulých 125 let mladoboleslavská automobilka vyrobila […]

Technologie zlínské Wisty tryská ve španělském Alavézu

V regionu známém nejen pro své vynikající červené víno, ale také pro vyspělý průmysl, byl úspěšně dokončen nový projekt zlínské firmy Wista zaměřený na letecký […]