Strojírenství

13. března 2022 21:14

Trelleborg: Digitální výroba urychluje malosériovou výrobu LSR komponentů

Jedinečný digitální výrobní proces iCast™ společnosti Trelleborg Sealing Solutions je inovací v oboru zpracovávání tekutého silikonového kaučuku (LSR). Tento rychlý a flexibilní proces malosériové výroby společně s vývojem LSR komponentů je významnou podporou pro naše zákazníky.

Výrobní proces iCast™ nevyžaduje žádné investice do výrobních nástrojů a nabízí efektivní způsob úspory nákladů v oblasti vývoje řady produktů a možnosti vyzkoušet různé konstrukční varianty dříve, než budou vynaloženy investice do sériové výroby. Umožňuje také zahájení předsériové a sériové výroby v malých dávkách.

Inzerce

Felix Schädler, Project Manager Innovation & Technology, říká, „Využitím digitalizace a inovativních výrobních technologií zkracuje proces iCast™ zejména dobu od prvotního návrhu až po výrobu prototypů. Tato doba se obvykle pohybovala kolem čtyř a půl měsíce. S novou technologií trvá celý proces u průměrného dílu maximálně tři týdny.“

„Technologie iCast™ LSR zpracovává dvousložkový kapalný silikon a pro vulkanizaci používá platinu. Vlastnosti výrobků jsou srovnatelné s lisovanými díly z tzv. pevného silikonu. Tím, že tato technologie umožňuje rychlou a vícenásobnou změnu samotného návrhu výrobku, pomáháme tím výrobcům čelit tlakům na rychlejší uvádění nových produktů na trh, provádět inovace a další vylepšení jejich výrobků.“

Zaregistrujte se na webový seminář 

Odborníci společnosti Trelleborg Sealing Solutions pořádají 31. března 2022 bezplatný webový seminář, na kterém představí novou technologii iCast™ LSR.

Zaregistrujte se již nyní a zajistěte si tak místo na webovém semináři

iCast™ proces

Výrobní proces iCast™ se skládá z pěti kroků, které využívají digitalizaci a nové výrobní technologie, čímž je zajištěno výrazné zrychlení celkového procesu – od poptávky až po výrobu produktu. Poptávka, která vyžaduje přiložení jednotlivých dílů ve 3D formátu a další detaily, spustí studii proveditelnosti založenou na umělé inteligenci (AI), čímž bude zjištěno, zda je iCast™ proces vhodný pro výrobu dané součásti.

Po dokončení studie proveditelnosti je konstrukční návrh produktu analyzován a na základě dat ve 3D formátu je individuálně vytvořeno digitální uspořádání formy. V případě potřeby je možné provést simulaci tohoto procesu. Ve virtuálním prostředí je identifikován optimální výrobní proces prostřednictvím technologií aditivní výroby (AM), čímž je možné předejít chybám v rané fázi a dosáhnout tak nejvyšší kvality.

Přečtěte si více o výhodách, které přináší technologie iCast™ LSR

Stáhněte si brožuru iCast™ LSR

Kontaktujte nás a my Vám pomůžeme s technologií iCast™ LSR pro Váš projekt

Mohlo by se Vám líbit

Milan Rajtár je novým šéfem největšího českého výrobního závodu Innomotics v Mohelnici

Společnost Innomotics vyvíjí a vyrábí ucelené portfolio nízkonapěťových a vysokonapěťových motorů, generátorů, převodových motorů, měničů pro střední napětí a vřeten. V České republice má téměř 4000 […]

Společnost Sandvik Coromant představila břitové destičky CoroCut® 2 s geometrií -RF pro vysoce přesné a bezpečné tvarové obrábění

Kromě toho do své nabídky zařadila také nástrojovou třídu GC1205 umožňující dosažení vynikajících výsledků při upichování a zapichování v žárovzdorných slitinách (HRSA) ve vystárnutém stavu […]

Tým japonských vědců vyvinul nový typ plastu, který se zcela rozpouští v mořské vodě

Pouze asi 9 % plastů na celém světě je skutečně recyklováno. Zbytek končí na skládce, ve spalovnách nebo v přírodě. Velká část plastů doputuje také do […]