Digitalizace

17. června 2024 22:32

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby.

Inzerce

Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně požadavku na zefektivnění a automatizaci operací, zvýšení flexibility výrobních linek a zvýšení výnosů, aby zůstal konkurenceschopný na globálním trhu. Jednou z možností, jak všem těmto výzvám čelit, je využívání konektivity privátních 5G sítí, píše v svém článku Thorsten Lutz, EU Solution Architect ve společnosti Panasonic TOUGHBOOK.

Průmysl čelí mnoha výzvám

Výrobní závody v současnosti čelí mnoha výzvám, včetně nedostatku pracovních sil, přičemž v tomto sektoru se stále výrazně nedostává kvalifikovaných zaměstnanců. Přetrvávají problémy s dodavatelskými řetězci, včetně komplikací se získáváním zdrojů, nedodělky v globální logistice, tlaků na náklady a narůstajícím počtem kybernetických útoků. Pro výrobce je důležité zefektivnit zadávání zakázek, zajištění zdrojů a udržení marží, ale zároveň i to, aby se hlavním pilířem jejich podnikání stala udržitelnost.

I přes všechny tyto výzvy výrobní sektor a průmysl překonávají veškerá očekávání. Klíčem k udržení konkurenceschopnosti je technologie, protože výrobní závody prochází digitální transformací a investují do chytré výroby, včetně automatizace, analýzy dat a pokročilých řešená konektivity. Tyto technologie můžou zvýšit efektivitu, snížit náklady a zefektivnit provoz a zároveň zlepšit kvalitu produktů, protože mnoho organizací se snaží implementovat principy Průmyslu 4.0, aby vytvořily agilní a vzájemně propojené továrny.

Chytrá výroba optimalizuje procesy, zvyšuje produktivitu a umožňuje provádět rozhodování v reálném čase. A jednou z klíčových technologií, která umožňuje výrobním závodům zvládat tyto výzvy a přeměňovat rizika v příležitosti, jsou privátní sítě 5G.

Sektor výroby je průkopníkem ve využití privátních sítí 5G

Podle prognóz agentury ABI Research bude sektor výroby do roku 2030 využívat odhadem 49 milionů privátních sítí 5G po celém světě. Analytická společnost Omdia’s Private LTE a 5G 2023 Networks Tracker zároveň zdůrazňují, že výroba je jednou z předních vertikál pro privátní sítě 5G, která představuje 23 % všech využití těchto sítí.

Je to proto, že privátní sítě 5G umožňují monitoring a řízení strojů v reálném čase, zlepšují provozní efektivitu a umožňují prediktivní údržbu. Díky snížené latenci a vyšší spolehlivosti mohou výrobní společnosti optimalizovat své procesy, zvýšit bezpečnost pracovníků a dosáhnout vyšší úrovně automatizace. Nedávný výzkum VDC ukazuje, že hlavními omezeními sítí, které aktuálně využívají výrobci, jsou bezpečnost, rychlost, výkon a spolehlivost – to vše lze zajistit nasazením privátních sítí 5G.

Privátní sítě 5G se ukazují být nejlepší volbou konektivity, pokud jde o její aplikaci ve výrobních prostředích. Jejich výjimečný výkon a schopnost usnadnit mobilitu v rozsáhlých a složitých prostředích, včetně rozdělených prostorů a vícepodlažních zařízení, z nich činí všestrannou a spolehlivou volbu.

Privátní sítě 5G umožňují více možností využití

Díky možnostem, které přináší privátní sítě 5G můžou výrobci podporovat různé způsoby využití, včetně autonomních mobilních robotů, kontroly kvality a bezpečnosti, dohledu, apod. Kromě toho může 5G podporovat řešení počítačového monitoringu používaného pro bezpečnostní kontrolu, jako je zajištění toho, aby zaměstnanci dodržovali pravidla bezpečnosti práce, a to vše bez nutnosti složitého nastavování kabelů. Výsledkem je vyšší provozní efektivita, snížená pracovní zátěž zařízení a snížené náklady na provoz zařízení díky menším požadavkům na výpočetní výkon.

Tato vylepšení povedou k častějšímu využívání privátních sítí 5G ve výrobě a v dodavatelských řetězcích. Privátní sítě 5G vytváří zcela nové síťové prostředí průmyslové podniky. Jejich vysoce kvalitní a bezpečná konektivita podporuje kritické výrobní operace a zvyšuje rychlost a efektivitu výroby. Doslova tedy startují novou éru lepší chytré výroby.

Jak Panasonic podporuje chytrou výrobu

Panasonic TOUGHBOOK již řadu let spolupracuje s výrobními závody na poskytování odolných mobilních počítačových řešení pro současné digitálně vybavené výrobní linky a terénní techniky MRO, což umožňuje mnoha továrním funkcím běžet plynuleji, chytřeji a rychleji.

Pomáháme výrobcům zefektivnit pracovní postupy a zlepšit produktivitu, minimalizovat chyby díky vyšší přesnosti a automatizovat procesy. Pomáháme také snižovat požadavky na údržbu a zkracovat neplánované prostoje.

Odolná zařízení TOUGHBOOK společnosti Panasonic splňují potřeby výrobců, ale v kombinaci s privátními sítěmi 5G se jejich provozní procesy transformují. Panasonic od základů vyvinul 5G privátní síťovou architekturu (5G Campus), jež obsahuje veškerou kontrolu a zabezpečení, které naši zákazníci potřebují, a zároveň poskytuje organizacím plné možnosti privátní 5G sítě.

Panasonic TOUGHBOOK spojuje to nejlepší z privátních 5G sítí s odolnými zařízeními TOUGHBOOK vytvořenými pro 5GSA – a technickou podporou potřebnou k udržení hladkého a bezproblémového provozu.

 


O skupině Panasonic

Společnost Panasonic Group, která byla založena v roce 1918 a dnes je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení pro nejrůznější aplikace v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu, průmyslu, komunikací a energetiky, přešla 1. dubna 2022 na systém provozních společností, kdy Panasonic Holdings Corporation slouží jako holdingová společnost a pod její hlavičku spadá osm společností. Skupina vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 8 378,9 miliardy jenů (cca 59,4 miliardy eur) za rok končící 31. března 2023. Chcete-li se dozvědět více o skupině Panasonic, navštivte: https://holdings.panasonic/global/

O společnosti Panasonic Connect Europe

Společnost Panasonic Connect Europe zahájila činnost 1. října 2021 a vytvořila novou agilní organizaci zaměřenou na B2B.Společnost s více než 400 zaměstnanci pod vedením generálního ředitele Hiroyuki Nishiuma si klade za cíl přispívat k úspěchu svých zákazníků inovativními produkty a integrovanými systémy a službami – to vše s cílem naplnit svou vizi měnit práci, rozvíjet společnost a propojit se s budoucností. 

Panasonic Connect Europe má sídlo ve Wiesbadenu a skládá se z následujících obchodních divizí:

  • Divize Mobile Solutions Business pomáhá mobilním pracovníkům zvyšovat produktivitu díky řadě odolných notebooků Toughbook, firemních tabletů a handheldů.
  • Divize Media Entertainment Business zahrnuje vizuální systémy (Visual System Solutions), která nabízí řadu spolehlivých projektorů s vysokým jasem a kvalitních displejů; a vysílací a profesionální audiovizuální techniku (Broadcast & ProAV), která nabízí inteligentní řešení pro živou produkci z komplexního portfolia zahrnujícího PTZ a systémové kamery, videokamery, IT/IP platformu Kairos, přepínače a robotická řešení, která jsou široce využívána pro živé snímání událostí a sportu a televizní a xR studia.
  • Business and Industry Solutions poskytuje technologická řešení na míru zaměřená na maloobchod, logistiku a průmyslovou výrobu s využitím svého jedinečného přístupu Gemba Process Innovation. Jejím cílem je zvyšovat provozní efektivitu a zlepšovat zkušenosti zákazníků a pomáhat podnikům dosahovat co nejlepších výsledků každý den.
  • Panasonic Factory Solutions Europe pomáhá realizovat inteligentní továrny díky široké škále automatizovaných řešení, včetně řešení pro výrobu elektroniky, robotických a svařovacích systémů a inženýrství softwarových řešení.

Pro více informací navštivte: https://eu.connect.panasonic.com

Navštivte stránku Panasonic Connect Europe na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/panasonic-connect-europe/

Mohlo by se Vám líbit

Porsche začne na Slovensku s výrobou baterií pro elektromobily

Nový závod na výrobu elektrobaterií v Hornej Strede bude spuštěn v roce 2025 (stav výstavby závodu k 08/2024) Na Slovensko finišuje investice ve výši 315 milionů eur, […]

Rozpočet ČR. O kolik vlastně jde?

Je-li 1 milion Kč – 1 cm pak má rozpočet 23 km !!! Inzerce Převedeme-li miliardy Kč na jiné jednotky, konečně pochopíme, kolik je 2,316 […]

Vystavovatelé MSV se představují – WHS-Handling spol. s r.o.: Inovace v automatizaci kusové výroby

Společnost WHS-Handling spol. s r.o. vznikla v roce 2000 s cílem poskytovat špičkové služby v oblasti průmyslové robotiky a jednoúčelových zařízení. Specializuje se na manipulační aplikace ve strojírenství a plastikářském průmyslu a přináší mnoha lety […]