23. listopadu 2018 14:03

Společnost RS Components nabízí 5megapixelový barevný zobrazovací modul pro vývojové desky FPGA

RS Components (RS), obchodní značka společnosti Electrocomponents plc (LSE:ECM), která je celosvě­tovým distributorem využívajícím multikanálovou prodejní komunikaci, oznámila dostupnost zobra­zovacího modulu Digilent Pcam 5C, který je navržen pro použití s vývojovými deskami FPGA.

Pcam 5C představuje spolehlivé periferní zařízení za příznivou cenu pro konstruktéry elektronických zařízení pro aplikace vestavěných kamer.

Inzerce

Pcam 5C využívá 5megapixelový obrazový snímač Omnivision OV5640 nabízející množství funkcí interního zpracování pro zlepšení kvality obrazu. To zahrnuje auto­matické vyvážení bílé barvy, automatickou kalibraci úrovně černé barvy a ovládací prvky pro přizpůsobení sytosti, odstínu, křivky gama a ostrosti.

Pcam 5C se dodává s objektivem s pevným ohniskem, který je připevněn ke standardnímu objektivu M12 a umožňuje výměnu. Je implementován na malé desce PCB (4,0 × 2,5 cm) s přímým konektorem 1×7, který umožňuje přístup k pomocným signálům kamery. Mezi výstupní formáty patří RAW10, RGB565, CCIR656, YUV422/420 a YCbCr422.

K přenosu dat mezi obrazovým snímačem a hostitel­skou vývojovou deskou se používá dvouřadé rozhraní MIPI CSI-2, které zajišťuje dostatečnou šířku pásma pro často používané formáty videa, mezi které patří 1080p (full HD) při 30 snímcích/s a 720p (standard HD) při 60 snímcích/s. Fyzické propojení zajišťuje 15kolíkový plochý ohebný kabel (FFC), který je kolíkově kompatibilní se známým konekto­rem kamery zařízení Raspberry Pi; s Pcam 5C se dodává 10cm kabel FFC.

Společnost Digilent, která se specializuje na návrhářské nástroje pro výukové účely, navrhla modul Pcam 5C k pou­žití zejména s vývojovou deskou Zybo Z7 ARM/FPGA a oba tyto prvky se chystá nabízet jako „balíček pro integrované vidění“. Deska Zybo Z7 využívá dvoujádrový procesor ARM Cortex-9 s integrovanou logi­kou Xilinx Zynq-7000 FPGA v rámci jednoho SoC. Integrovaný konektor Pcam desky Z7 umožňuje přímou komunikaci mezi obrazo­vým snímačem a FPGA, přičemž zajišťuje mnohem nižší latenci než HDMI nebo USB alternativy.

Kvůli drahé licenci a komplexnímu a časově náročnému vývoji implementace řadiče MIPI CSI-2 pro FPGA posky­tuje Digilent vlastní sadu jader Vivado IP, která spolupracují s modulem Pcam 5C na hostitelských deskách Xilinx FPGA a Zynq. Protože není použit žádný specializovaný hardware pro dekódování CSI-2, mohou uživatelé sledovat, jak se dekódování provádí s použitím FPGA.

Společnost RS nyní modul Digilent Pcam 5C dodává v oblastech EMEA a Asie a Tichomoří.

Redakčně zpracováno z https://cz.rs-online.com

Mohlo by se Vám líbit

Porsche začne na Slovensku s výrobou baterií pro elektromobily

Nový závod na výrobu elektrobaterií v Hornej Strede bude spuštěn v roce 2025 (stav výstavby závodu k 08/2024) Na Slovensko finišuje investice ve výši 315 milionů eur, […]

Rozpočet ČR. O kolik vlastně jde?

Je-li 1 milion Kč – 1 cm pak má rozpočet 23 km !!! Inzerce Převedeme-li miliardy Kč na jiné jednotky, konečně pochopíme, kolik je 2,316 […]

Vystavovatelé MSV se představují – WHS-Handling spol. s r.o.: Inovace v automatizaci kusové výroby

Společnost WHS-Handling spol. s r.o. vznikla v roce 2000 s cílem poskytovat špičkové služby v oblasti průmyslové robotiky a jednoúčelových zařízení. Specializuje se na manipulační aplikace ve strojírenství a plastikářském průmyslu a přináší mnoha lety […]